Neljapäev, 21. juuni 2018       

ESILEHELE

english »    

UUDISED
KOOLITUSED
Männirahu Mõttemaja
LAAGER RISKILASTELE
  - Laagri tutvustus
  - Toetajad
PROJEKTID
  - Käimasolevad
projektid

TUGIISIKU ABIMATERJALID
PROGRAMMID
  - ALT Bumerang
  - ALT Teine Tee
  - Ohvriempaatia
KONVERENTSID
ARTIKLID
TEADUSARTIKLID
PÕHIKIRI
 - Majandusaasta
aruanded

 - Eetikakoodeks
PARTNERID
ALBUM
ESITA KÜSIMUS
JUTUTUBA
INTRANET
KONTAKT
KOMPETENTSIKESKUS


Külastusi: 584769

UUDISED

LASTE AGRESSIIVSUSE KUJUNEMINE JA SELLE TAGAJÄRJED

7. mail 2010. a toimus Usuteaduse Instituudi punases saalis koolitus „Laste agressiivsuse kujunemine ja selle tagajärjed“. Koolituse esimeses osas tegi Ada Kiipus lühiülevaate agressiivsuse erinevatest käsitlustest ning ettekande teises osas tutvustas Agressiivsuse leevendamise treeningprogrammi (ALT), kus koolitaja jagas ka oma kogemusi programmi läbiviimisest Türi Majandusgümnaasiumis. Tundus, et ALT-programm pakkus suurt huvi, kuna küsimusi esitati palju. Enne lõunale minekut alustati grupitööna ühe agressiivse lapse juhtumi lahendamist ning mida jätkati ja tutvustati kõigile koolituse lõpuosas. Kõik juhtumid oli väga huvitavad ja üsna erinevad, kuid kahjuks ei jäänud aega teha igale neist põhjalikku analüüsi. Koolituse teises osas enne juhtumi analüüside lõpetamist rääkis Keili Kollamaa teismeliste agressiivsuse põhjustest ja nende tagajärgedest, kus toodi ka palju elulisi näiteid, millest osad tekitasid koolitusgrupis väga põnevaid diskussioone.
Koolitusel osalejad said tunnistused ning lisaks kingiti igaühele BKI poolt raamat „Turvalise Eesti eest“. Koolitajatele väga meeldivaks üllatuseks oli, et mõeldi ja räägiti väga aktiivselt kaasa ning grupitöid tehti suure entusiasmiga.

Koolituse tagasiside:
Sain uut infot seoses agressiivsuse teemaga...
Koolitusel osalesid haritud osavõtjad, kellelt sain samuti uut informatsiooni, kuna tekkisid huvitavad juhtumi analüüsid...
Meeldisid grupitööd, mis olid aktiivsed...
Edaspidises töös saan kasutada riskikäitumise töölehte...
Sain teada, et psühhopaatia on kõige ohtlikum inimtüüp...

Pilte koolitusest saab näha albumist.