Neljapäev, 21. juuni 2018       

ESILEHELE

english »    

UUDISED
KOOLITUSED
Männirahu Mõttemaja
LAAGER RISKILASTELE
  - Laagri tutvustus
  - Toetajad
PROJEKTID
  - Käimasolevad
projektid

TUGIISIKU ABIMATERJALID
PROGRAMMID
  - ALT Bumerang
  - ALT Teine Tee
  - Ohvriempaatia
KONVERENTSID
ARTIKLID
TEADUSARTIKLID
PÕHIKIRI
 - Majandusaasta
aruanded

 - Eetikakoodeks
PARTNERID
ALBUM
ESITA KÜSIMUS
JUTUTUBA
INTRANET
KONTAKT
KOMPETENTSIKESKUS


Külastusi: 584870

UUDISED

17.02.2011 TOIMUS PROJEKTI „KAHETSUS JA ANDESTUS“ II SEMINAR-INFOPÄEV

17.02.2011 korraldasime projekti „Kahetsus ja andestus“ II seminar-infopäeva, mis toimus Usuteaduse Instituudis. Jätkasime projekti tutvustamist vanglakaplanitele, ohvriabitöötajatele ning teistele, kelle töö on seotud ühel või teisel moel tülipoolte lepitamisega.

 
Seminari juhatas sisse Balti Kriminaalpreventsiooni ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Instituudi asutajaliige Avo Üprus tutvustades Eestis kinnipeetavatega ja nende lähedastega või kuriteo ohvritega tehtava lepitustöö hetkeseisu ning kitsaskohti.
Seminari  peaesineja-õppejõud oli vanempastor Evgeni Dmitrievskyi Kiievist. Evgeni on Prison Fellowship International (Rahvusvaheline Vanglateenistuse Assotsiatsioon) Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia konsultatiivgrupi liige. Ta  on videolepituse meetodit praktiseerinud Ukrainas juba 2 aastat. Seminaripäeva hommikul tutvustas külalislektor videolepituse ideed Pereraadio venekeelsele kuulajaskonnale.
Evgeni viis läbi videolepitajate koolituse, see oli esmakordne Eestis. Rahvusvaheliselt tunnustatud diplomi saavad 14 osavõtjat. Diplom  annab õiguse videolepitusemeetodit kasutada ja edasi õpetada.
Videolepitajate koolitus pakkus suurt huvi, sest kõnealune meetod on Ukrainas ning veel 12-s riigis häid tulemusi andnud. Eesti on nüüd 13-s riik, mis on asunud seda meetodit omalt poolt täiendama ja juurutama.
 
Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital
 
Urmas Roos,
projekti juht.
 
20.02.2011.