Esmaspäev, 18. juuni 2018       

ESILEHELE

english »    

UUDISED
KOOLITUSED
Männirahu Mõttemaja
LAAGER RISKILASTELE
  - Laagri tutvustus
  - Toetajad
PROJEKTID
  - Käimasolevad
projektid

TUGIISIKU ABIMATERJALID
PROGRAMMID
  - ALT Bumerang
  - ALT Teine Tee
  - Ohvriempaatia
KONVERENTSID
ARTIKLID
TEADUSARTIKLID
PÕHIKIRI
 - Majandusaasta
aruanded

 - Eetikakoodeks
PARTNERID
ALBUM
ESITA KÜSIMUS
JUTUTUBA
INTRANET
KONTAKT
KOMPETENTSIKESKUS


Külastusi: 584234

UUDISED

PRISON FELLOWSHIP INTERNATIONAL CONVOCATION 2011 TORONTOS

26. juunist 3. juulini viibis Eesti delegatsioon Torontos Prison Fellowshipi iga nelja aasta järel toimuval kokkutulekul. Tänavuseks teemaks oli „Hope, Forgiveness, Restoration, Freedom“ (lootus, andestus, taastamine, vabadus). Tänaseks kuulub Prison Fellowshipi (PFI) ridadesse 124 riiki, kelle esindajaid oli Torontos kokku ligi tuhande ringis. Kohtumise avasid lauldes eri maade lippe kandvad Torontos elavad kinnipeetavate lapsed. Osales ligikaudu tuhat delegaati.

Nädala jooksul toimus erinevaid töötubasid, mille teemad ulatusid PFI programmide tutvustamisest restoratiivse õiguse põhimõtete ning inimlike tunneteni nagu seda on lootus või andestus. Igal päeval keskenduti ühele neljast kohtumise põhiteemast ning seda alustati lühiintervjuudega osalenud riikide esindajatega, kellel paluti vastata järgnevale küsimusele: kui sa järgned Kristusele selles katkises maailmas, kus näed sina lootust/andestust/taastamist/vabadust?. 

Lisaks astus üles ka erinevate riikide esindajaid, kes jagasid kuulajatega oma lugu, näiteks Theary C. Seng, kes kasvas üles Kambod˛as Khmer Rouge’i  hirmuvalitsuse all või ülimalt energiline ajakirjanik ning üks populaarsemaid tänapäeva kristlike raamatute autoreid Philip Yancey.

Kohtumisega paralleelselt toimus ka kinnipeetavate kunstivõistlus, millest Eesti tänavu paraku osa ei võtnud. Kolmest kategooriast kaks (skulptuur ning joonistus) võitis Valgevene, maali kategoorias tunnistati parimaks Austraalia kinnipeetava töö „alandlikud käed“.

Peale  „otseülekannete“ lavalt oli võimalus jälgida suurel ekraanil ka videosalvestisi eri maade vanglatest ning vanglatööga seotud projektidest. Meeldejäävaks elamuseks sai Ameerika bluusilaulja Rita Chiarelliga tehtud intervjuule  järgnenud film, mille idee sündis, kui Rita Lousianna vanglas esinedes avastas, et tõelised muusikud on hoopis seespool müüre. Filmis võib näha lõike  samas vanglas läbi viidud vanglabändide  kontserdist, selle korraldamisest ning Rita vestlustest osalejatega.

Jagati ka auhindu erinevate teenete eest. Üheks meeldejäävamaks neist oli vabatahtliku töö eest tunnustuse pälvinud naine, kes isegi vähi viimases staadiumis aitas korraldada Inglipuu programmi läbiviimist Peruus. PFI töötegija on ka tema tütar Nellie, kes auhinna vastu võttis. Samalaadset pühendumist võis märgata kuulates erinevate esinejate jutustusi tegevustest oma maal.

Peale päeval toimuvate ettekannete ning töötubade toimus igal õhtul kontsert, mille käigus oli võimalik kuulata ilusat muusikat ning sõbruneda inimestega mujalt maailmast. Kokkutulek jättis mulle kui esmakülastajale väga sügava mulje ning kuuldud lood peaksid olema inspiratsiooniks igaühele. Konverentsimaterjalid on saadaval BKI kontoris ja PFI kodulehel. Kohtumiseni!

Uudise autor: Eva Üprus.

Pilte konverentsist saab näha albumist.