Seljakotiprojekt

Sageli näeme pääslast lahkumas mehi ja naisi prügikottidega, mis on täidetud nende maise varaga. Rääkimata sellest, et see on äärmiselt ebamugav viis asjade kandmiseks, tõmbab see ka soovimatut tähelepanu ühistranspordis või tänavatel liikudes.
Lahenduse üheks osaks on spordikoti võimaldamine vabanejale, millesse ta saab oma asjad pakkida. Kotti on lisatud ka veidi esmatarbeesemeid, näiteks hambapasta ja -hari, seep, sokid, märkmik ja pastakas…

Kokkuleppel vanglaga on kotid koos ülaltoodud esemetega hoiustatud vanglale sobivas asukohas territooriumil (nt laos) ning märgistatud vastavalt soole (N/M). Kui on vabanemas tugiisikuteenusel olev kinnipeetav, võimaldatakse talle vabanemispäeval asju kokku pannes ka kott, millesse ta oma asjad pakkida saab ning mis jääb talle. Koti kasutamine on vabatahtlik, kui seda ei soovita, jääb võimalus kasutamiseks järgmisele teenusel olevale inimesele. Loodame ja usume, et tugiisikud suudavad varustada oma vabanejad ka mittefüüsilise „tööriistakotiga“, mis aitab neil eluga paremini toime tulla. Tulevikus loodame pakkuda vabanemiskotti igale vabanejale.

Küsimuste ja ettepanekutega võib pöörduda Eva Üpruse poole – eva.uprus@gmail.com, 56627356
Projekti on aidanud rahastada nii Justiitsministeerium kui ka Luterlik Maailmaliit. Täname!